Propojení TRX a antén v mém "Hamshack-u"

Mám na stole tři transceivery - momentálně TS-590S, IC-756PROIII a FT-897, PA 3xRE025XA (max.1kW),umělou zátež 50 Ohm MFJ-250 (1,2kW) a 3 antény vertikál GP8, 3 element YAGI (tribander ECO 20, 15 a 10m - v současné době nahrazen 3 element YAGI 5 band 20-10m všetně WARC 17 a 12m od SP7GXP) a sloper 34m.
Předkládám tímto moje řešení organizace krátkovlnného pracoviště s více TRX a přepínání zařízení a antén s využitím čtyř přepínačů a propojení do společného zemnícího bodu.
Zemnící svorka je připevněna na trubce ústředního topení. K této svorce jsou samostatnými kabely připojena všechna zařízení a k této svorce je také připojeno vnější uzemnění vedené skrze panel a pod zateplením domu v délce asi 22m k patě domu a k pěti vzájemně propojeným uzemňovacím kolíkům.
provedení MFJ-1701

Výstupy tří trx jsou vedeny koaxiálními kabely RG58 (50 Ohm) do přepínače podle popisu zde, do vstupu PA 1kW a zde, výstup z PA je připojen koaxiálem RG213 (50 Ohm) na COM (vstup) přepínače DELTA - 4 viz. například zde. 
Tento přepínač je:
- z první polohy propojen na COM přepínače DELTA-2 viz. například zde (antén od SP7GXP GP8 a YAGI 5 band).
-Druhá poloha je propojena s umělou zátěží 50 Ohm (MFJ-250),
- třetí poloha je propojena se vstupem anténího tuneru pro doladění sloperu 34m, který je přepínán přepínačem s možností připojení dalších dvou LW antén.
-Čtvrtá poloha přepínače DELTA-4 je zatím rezerva pro připojení další antény 50 Ohm.

Mezi střechou, kde mám umístěny antény a mým bytem je ještě jedno podlaží. Když před několika lety byl náš dům zateplován polystyrenovým obkladem, nechal jsem se přesvědčit, abych nechal vše jak je a kabely k anténám jsem nechal zalepit pod tento obklad, protože jsem nechtěl před vstupem kabelů do bytu v panelu vysekat pozvolný přechd pro použití ochranné hadice ("husí krk") tak jsou všechny kabely nenávratně ztraceny pod zateplením domu. Toto řešení se mi dnes ukazuje jako nevhodné - pokud bych se měl rozhodovat znovu, umístil bych kabely do ochranné hadice, nebo do několika hadic a vstup do bytu (z vnější stěny domu) bych upravil tak, aby tyto ochranné hadice tvořily rádius, který umožní kabely časem vytáhnout a vyměnit (chybama se člověk učí, ale některé chyby jsou nevratné).V Chomutově, srpen 2013                                                                                           Franta Schmid OK1AMF